JORDAN Kazanice - LIDER Złotowo 2:3 (1:2)

W niedzielę (03 maja) na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Kazanicach odbyły się pierwsze w rundzie wiosennej B-klasy derby Gminy Lubawa. Na przeciwko siebie stanęły jedenastki JORDANU Kazanice oraz LIDERA Złotowo (w rundzie jesiennej spotkanie zakończyło się remisem 1:1)

Faworytem konfrontacji była ekipa prowadzona przez Marcina Licznerskiego, która może pochwalić się serią 8 kolejnych zwycięstw i jest coraz bliżej osiągnięcia zakładanego przed startem rozgrywek celu - awansu do A-klasy. Z kolei podopieczni Mirosława Tomaszewskiego po dobrym starcie w rundzie jesiennej i trzech kolejnych triumfach, odnieśli dwie porażki i przed własną publicznością mieli okazję do poprawy dorobku punktowego.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po niespełna 15 minutach prowadzili już 2:0. Pierwszego gola zdobył Robert Kaczyński po dośrodkowaniu Łukasza Licznerskiego, drugiego Mateusz Żmijewski po strzale zza pola karnego. Dwie szybko stracone bramki podziałały mobilizująco na zawodników JORDANU, którzy zaczęli stwarzać sobie okazje do zdobycia kontaktowej bramki. Przeniesienie ciężaru gry pod bramkę strzeżoną przez Łukasza Szechlickiego przyniosło efekt jeszcze w pierwszej połowie, gdy po strzale zza 16 metra Dawida Cyrankowskiego piłka odbyła się jeszcze od jednego z obrońców LIDERA i wpadła obok zdezorientowanego golkipera gości.

Po zmianie stron obydwie ekipy miały kilka okazji do zdobycia kolejnych bramek ale zawodziła skuteczność. Dopiero około 65 minuty Mateusz Kruszewski fantastycznym strzałem w samo okienko bramki strzeżonej przez Dawida Goliszewskiego zdobywa kolejnego gola dla LIDERA i mamy 3:1. Zawodników JORDANU Kazanice stać było jeszcze na zdobycie kontaktowej bramki po składnej akcji i wykończeniu Bartosza Modrzewskiego. Niestety jak się później okazało był to ostatni gol i pierwsze derby Gminy Lubawa zakończyły się zwycięstwem gości ze Złotowa 3:2.

Fotki ze spotkania można obejrzeć klikając na poniższy link (zdjęcia dzięki uprzejmości Mariusza Zadrogi)