JORDAN Kazanice - UKS ŻAK Jamielnik 6:1 (3:0)

W sobotę (16 maja) na boisku sportowym w Kazanicach odbyło się spotkanie XXI kolejki B-klasy pomiędzy miejscowym JORDANEM a UKS ŻAK Jamielnik.

Sobotnie spotkanie stanowiło jedną z atrakcji organizowanych DNI KAZANIC 2015. Zgodnie z terminarzem mecz powinien się odbyć w Jamielniku, ale dzięki uprzejmości zawodników i władz UKS ŻAK Jamielnik potyczka została rozegrana przy ZS w Kazanicach. Przy okazji serdecznie dziękujemy wspomnianym powyżej działaczom oraz piłkarzom za możliwość zmiany miejsca.

Wracając do spotkania. Mecz rozpoczął się od ataków JORDANU jednak to gracze z Jamielnika byli bliżej objęcia prowadzenia gdy po strzale jednego z piłkarzy UKS piłka najpierw trafiła w słupek, później pod nogi jednego z napastników jednak świetnym refleksem popisał się bramkarz JORDANU Szymon Borkowskii pewnie złapał futbolówkę. Ostrzeżenie zmobilizowało podopiecznych trenera Mirosława Tomaszewskiego do lepszej gry. Opanowali sytuację na boisku i przystąpili do realizowania zakładanego planu. Wynik strzałem głową otworzył stoper Łukasz Graduszewski (21'). 120 sekund później strzałem zza 16 metra podwyższył Maciej Jurkiewicz. Jeszcze jedno trafienie dorzucił najlepszy strzelec drużyny Krystian Opałka (27') i do przerwy na tablicy wyników 3:0 dla JORDANU. Dodatkowo goście od 33 minuty grali w 10 po dwóch brutalnych faulach jednego z zawodników.

W drugiej połowie spotkania, grający w przewadze gracze JORDANU kontrolowali przebieg meczu kilkukrotnie zagrażając bramce gości. Czwartą bramkę po godzinie gry zdobył Krystian Opałka, jednak najładniejsze trafienie zaliczył, świetnie grający tego dnia Maciej Jurkiewicz. Środkowy pomocnik "założył kanała" jednemu z defensorów Jamielnika i strzałem w samo okienko bramki podwyższył na 5:0. W 77 minucie ponowie dał o sobie znać Krystian Opałka, wykorzystując podanie Piotra Laskowskiego. Wysokie prowadzenie nieco rozluźniło zawodników z Kazanic. Jeden z defensorów popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki i świetnej okazji nie zmarnował napastnik Jamielnika.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się pewnym zwycięstwem JORDANU Kazanice 6:1.