PŁOMIEŃ Turznica - JORDAN Kazanice 2:0 (1:0)

W sobotnie popołudnie (30 maja) w Turznicy, na świetnie przygotowanym boisku, rozegrane zostało spotkanie w ramach XXIII kolejki B-klasy. Miejscowy PŁOMIEŃ zmierzył się z JORDANEM Kazanice.

W starciu lidera rozgrywek PŁOMIENIA Turznica z ósmą siłą ligi JORDANEM Kazanice faworytem rywalizacji była ekipa z Gminy Ostróda.

Pierwsze minuty spotkania to zdecydowana przewaga zespołu gospodarzy, który za wszelką cenę próbował zdobyć bramkę. Sztuka ta udała im się w 8 minucie meczu, gdy po stracie piłki w środkowej strefie boiska dobrym podaniem obsłużony został jeden z zawodników gospodarzy. Jego strzał zdołał jeszcze obronić bramkarz JORDANU Patryk Modrzewski, ale przy dobitce Adriana Sadowskiego był już bez szans. Po strzeleniu bramki PŁOMIEŃ nieco przygasł i oddał pole JORDANOWI, który mimo kilku okazji nie zdołał zdobyć wyrównującej bramki.

Po zmianie stron świetną okazję do doprowadzenia do remisu miał Bartosz Modrzewski ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki gospodarzy. Niewykorzystana szansa zemściła się 120 sekund później. W zamieszaniu pod bramką JORDANU najwięcej zimnej krwi zachował Maciej Zglenicki i wpakował piłkę do siatki. W dalszej części spotkania obydwie ekipy miały jeszcze po kilka dogodnych sytuacji ale strzały PŁOMIENIA dobrze bronił bramkarz, z kolei JORDANU w większości lądowały na łapaczach boiska w Turznicy.

PŁOMIEŃ Turznica po zwycięstwie nad JORDANEM Kazanice 2:0 i remisie LIDERA Złotowo z WICHREM Gwiździny sprawę awansu ma już we własnych nogach. Jeśli pokona dwóch najbliższych rywali tj. Jamielnik i Łążyn awansuje do A-klasy.