PŁOMIEŃ Turznica - JORDAN Kazanice - ZAPOWIEDŹ

W sobotę (tj. 30 maja) na boisku sportowym w Turznicy odbędzie się spotkanie XXIII kolejki B-klasy pomiędzy miejscowym PŁOMIENIEM a JORDANEM Kazanice.

OSTATNIE WYNIKI

Obydwie ekipy przystąpią do spotkania w bardzo dobrych nastrojach. Ekipa gospodarzy przerwała serię 11 zwycięstw z rzędu LIDEROWI Złotowo, z kolei JORDAN Kazanice będąc na deskach podniósł się z kolan i wygrał derbowy pojedynek z AVISTĄ Łążyn (do 60 minuty spotkania AVISTA wygrywała 2:0, ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem JORDANU 3:2 a decydująca bramka wpadła w 90+4 minucie)

HISTORIA

W ciągu ostatnich 10 lat obydwie ekipy spotkały się ze sobą 11 razy. Zdecydowanie lepszym bilansem mogą poszczycić się zawodnicy PŁOMIENIA Turznica, którzy 7 razy schodzili z boiska jako zwycięzcy. Tylko 2 spotkania zakończyły się wiktorią JORDANU Kazanice i miały miejsce w sezonie 2009/2010 kiedy to JORDAN zajmował ostatecznie II miejsce w rozgrywkach za plecami innego reprezentanta Gminy Ostróda - KS Tyrowo. W dwóch meczach padł remis. Bilans bramkowy 32-19 dla PŁOMIENIA.

Ostatni pojedynek, pomiędzy wspomnianymi powyższej ekipami, miał miejsce 26 października ubiegłego roku w Kazanicach. Reprezentanci Gminy Ostróda pewnie pokonali miejscowy JORDAN 5:2. Bramki dla Kazanic strzelili wówczas Dawid Gajewski (78') oraz Tomasz Grzybowski (81')

PODSUMOWANIE

Faworytem spotkania są gospodarze zawodów, którzy od sezonu 2012/2013 regularnie wygrywają z JORDANEM. Jednak biorąc pod uwagę presję wyniku, która z pewnością ciąży na PŁOMIENIU oraz to, iż zawodnicy z Kazanic przystąpią do spotkania w znakomitych nastrojach po "wyszarpaniu" 3 punktów w derbach Gminy Lubawa AVISCIE Łążyn wiele się może wydarzyć.

Spotkanie wyjątkowo poprowadzi trójka arbitrów Sadołowski T - sędzia główny oraz Bochno D. i Grzegorz A. jako asystenci.